Twój koszyk jest pusty


Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Panorama racławicka
Cena1 800,00 zł
Ilość
Kopia olejna fragmentu  Panoramy racławickiej namalowana na płótnie rozpiętym na blejtram o wymiarach 76x102cm.

Obraz oprawiony jest w stylową, bogato zdobioną drewnianą ramę. Rama posiada drewnianą konstrukcję, ozdoby wykonane są z masy ramiarskiej. Złocenia wykonane poprzez nakładanie płatków szlagmetalu.
Wymiary zewnętrzne ramy to 91x117cm.
Listwa ramy ma wysokość 3,5cm.

Nota o oryginale

Panorama racławicka  jest to panoramiczny obraz olejny autorstwa kilku artystów-malarzy tworzących na przełomie XIX i XX wieku. Największy udział w pracy nad dziełem mieli Jan Styka i Wojciech Kossak, i ich dwóch najczęściej wymienia się jako autorów malowidła, pozostałych ( Ludwiga Bollera, Tadeusza Popiela, Zygmunta Rozwadowskiego, Teodora Axentowicza, Michała Sozańskiego, Włodzimierza Tetmajera, Wincentego Wodzinowskiego). zazwyczaj pomijając.

Przedstawia bitwę pod Racławicami (1794) – jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej, zwycięstwo wojsk polskich nad wojskiem rosyjskim. Powstał w latach 1893-1894 na zamówienie miasta Lwowa. Ma długość 114 metrów oraz wysokość 15. Wystawiony po raz pierwszy w rotundzie o średnicy ok. 38 m we Lwowie z okazji odbywającej się tam Powszechnej Wystawy Krajowej i jednocześnie z okazji stulecia bitwy (1894), 5 czerwca tegoż roku.

Galeria
© Art-Salon.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
Designed by LTB.pl Oprogramowanie KQS.store